Ümraniye Sancaktepe Metroentzako lanak jarraitzen du

Recep Tayyip Erdoğan presidenteak ireki zituen azken asteetan Üsküdar Ümraniye Metroaren ondoren, bigarren faseko lanak bizkortu egin ziren.


Azken lerro berri bat gehituko zaie Istanbulen azken metroetan metro metro luzeagoa izateak. Lehenengo atala Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy eta Sancaktepe Metro Line-k, 2012-en abian jarri zirenean, duela gutxi ireki zen Recep Tayyip Erdoğan presidenteak parte hartuz. Metro Linea, Çekmeköy eta Sancaktepe bigarren fasea oraindik eraikitzen ari dira. Funtzionarioek diotenez, hurrengo atalak ekainean egingo du zerbitzua.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda ilk olarak Kadıköy Kartal Metro Hattı açılmış ve bu hat daha sonra Tavşantepe’ye kadar uzatılmıştı. İkinci metro hattı ise Üsküdar ile Ümraniye arasında faaliyet gösterecek ilk sürücüsüz metro hattı özelliğiyle Cumurbaşkanı tarafından yapılan açılışla geçtiğimiz günlerde hizmete alınmıştı. Açılan metronun esasen devam eden ikinci bir bölümü de bulunuyor. Üsküdar’dan başlayıp Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe’ye kadar uzanan kısım için devam eden çalışmalar, önümüzdeki senenin haziran ayına kadar tamamlanmış olacak İkinci etapla birlikte Üsküdar Sancaktepe Metro Hattı’nın toplam uzunluğu yirmi kilometreye tamamlanmış olacak.

Metroan hamasei estazio izango dira eta ehun eta hogeita sei bagoi ditu. Metroan, ordubete ordubete bost mila bidaiari eraman ditzakeen metroa, zazpi ehun mila lagun eramango ditu egun batean. Etapa berria irekitzean, trafikoaren arazoa saihestea da.

iturria: www.ekonomihaber.co ILehenengo iruzkina izan behar duzu

Comments