Arslan İzmir Garraio ministroa

Ulaştırma Bakanı Arslan İzmirde :Bakan Arslan, İZBAN projesi, İzmirlilere Büyükşehir Belediyesinin ve Devlet Demir Yollarının ortak kuruluşu olan İZBAN marifetiyle örnek olacak şekilde hizmet veriyor. Milyonlarca yolcu taşınmış durumda, bugüne kadar 375 milyon insana hizmet verdi, çok
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Devlet Demiryolları ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin kuruluşu olan İZBAN ile bugüne kadar 375 milyon yolcunun taşındığını söyledi.
Bakan Arslan, İzmir’deki temasları kapsamında Torbalı ilçesinde yapımına başlanan İZBAN Tepeköy – Selçuk arası 2. hat işinde incelemelerde bulundu.
Burada yetkililerden bilgi alan Bakan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’e olan hassasiyetini bildiklerini ve bu kapsamda kentte devam eden projelerin bir an önce bitmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.
Arslan, İZBAN projesinin İzmir için çok önemli olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:
“İZBAN projesi, İzmirlilere Büyükşehir Belediyesinin ve Devlet Demir Yollarının ortak kuruluşu olan İZBAN marifetiyle örnek olacak şekilde hizmet veriyor. Milyonlarca yolcu taşınmış durumda, bugüne kadar 375 milyon insana hizmet verdi, çok önemli bir rakam. Tabii bunun Aliağa’ya uzatılması ve güneyde de Torbalı’ya ulaştırma çalışması yapıldı bitti. Tepeköye kadar malumunuz. Trenlerimiz İZBAN aracılığıyla halkımıza hizmet veriyor ancak Başbakanımızın başka bir talimatı vardı, Selçuk’a kadar uzatmamız, İzmir’e kolay erişimi sağlamak adına. Projede ihale süreçleriyle ilgili bir gecikme oldu ancak bu hafta başı yeni yüklenicimiz 26 Eylül itibarıyla işe başladı. 26 kilometrelik bu projenin bir an önce bitmesi, Selçukluların ve bölge halkının hizmetine girmesi için arkadaşlarımız olağan üstü bir gayret sarf ediyorlar.”
Geçmiş dönemde olduğu gibi hattın demiryolunu bakanlığın, istasyonları ise belediyelerin yapacağını aktaran Arslan, projenin hızlı bitmesini istediklerini söyledi.
Bakan Arslan, daha sonra yüklenici firma yetkilisi Turgut Türkeş ve Levent Can ile projenin bitiş tarihinin öne çekilmesi için pazarlık yaptı.
iki yıl olarak öngörülen sürenin uzun olduğunu ifade eden Bakan Arslan, yüklenici firma ile çalışmanın Selçuk’un kurtuluş tarihi olan 8 Eylül 2017 yılında tamamlanması noktasında el sıkıştı.
Bakan Arslan, daha sonra kendisinin makinist koltuğuna oturduğu yolcu treniyle Andan Menderes Havalimanı’na hareket etti.Egungo trenbidearen lizitazioen egutegia

Salt 22
Levent Ozen buruz
Urtero, abiadura handiko trenbide sektorean, geroz Turkia Europako liderra. Abiadura handiko trenak abiadura hori hartzen duten trenbideetan egindako inbertsioak gora egiten jarraitzen dute. Gainera, hirian garraiatzeko egindako inbertsioekin batera, gure enpresa askoren izarrak distiratzen dituzte etxeko produkzioari. Harro abiadura handiko tren nazionaleko trenen produkzioa hasita tranbia, tren arina eta metroaren konpainiekin batera hasi da harro. Pozik gaude mahai harro hauetan egoteko.

Lehenengo iruzkina izan behar duzu

Comments

Gune honek Akismet-ek spam erabiltzen du. Ikasi zure iruzkina nola prozesatu den.