mecidiyeköy Kabataş Metroaren proiektua

kabatas mecidiyekoy metro linea
kabatas mecidiyekoy metro linea

mecidiyeköy Kabataş Metroaren proiektua: Mecidiyeköy KabataşIstanbulera konektatuko den 6.5 kilometroko metro berriaren lizitazioa hilabete honetan egingo da.Kabataş önce Mahmutbey’e ardından da Bahçeşehir’e metro ile bağlanıyor. Yapımına devam edilen Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı kabataş’a uzatılıyor.

KABATAŞ BEŞİKTAŞ CAFFEE TAULA


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ocak ayında yapılması planlanan ihalenin ardından Kabataş-Beşiktaş-Darphane-Mecidiyeköy güzergahında 3 istasyonla hizmet verecek 6,5 kilometrelik yeni hattın yapım işleminin hızla başlatılması hedefleniyor.

Kabataş-Mahmutbey Metrosu ile 8 ilçe (Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, esenler ve Bağcılar birbirine metro ile bağlanmış olacak. Kabataş bağlantısıyla 24.5 kilometreye ulaşacak olan hat daha sonra Halkalı Etxebizitza Kolektiboa-Altınşehir-Başakşehir linea Istanbulgo Metroaren salbuespenetako bat bihurtuko da.

Mecidiyeköy - Mahmutbey sekzioa (18 km); "Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Line, Biltegien Mantentze Arloa eta Biltegien Konexio Lineak Eraikitzeko Obrak" lizitazioa egin zen eta 2014 urtarrilean entregatu zen eta eraikuntza lanak hasi ziren.

Kabataş-Beşiktaş-Darphane-Mecidiyeköy kesimi (6,5 km.) için ihale hazırlık çalışmaları tamamlandı, bu ay içinde ihaleye çıkılması planlanıyor. Bu ihale kapsamında aynı zamanda Mecidiyeköy – Mahmutbey kesiminin Elektro&mekanik ve mimari işleri de yer alacak.
Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattında kullanılmak üzere 144 adet vagon temin edilecek.

Mecidiyeköy-Mahmutbey arası Metro hattının 2017 yılı sonunda, Kabataş-Mecidiyeköy uzantısının ise 2018 yılı sonunda işletmeye alınması planlanıyor.

KABATAŞ-MAHMUTBEY-ko STAZIOAK Metroa:

Kabataş, Beşiktaş, darphane, Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe ve Mahmutbey…

RAIL SISTEMA OSO INTEGRATUAK

Linea martxan dagoenean, lehendik dauden tren sistemekin integrazioa 4 puntuan emango da.
Kabataş-Taksim Funicular line eta Eminönü-Kabataş tranbiaz Kabataş’ta, Yenikapı-Hacıosman Metro hattı ile Mecidiyeköy’de, Topkapı- Sultançiftliği hattı ile Karadeniz Mahallesinde (Metris bölgesi) Otogar-Bağcılar-Başakşehir hattı ile Mahmutbey’de entegrasyon sağlanmış olacak.

M7 Kabataş Mecidiyeköy Mahmutbey Metroaren Sarrerako BideoaLehenengo iruzkina izan behar duzu

Comments